درباره اعتراضات در انگلیس
we are all Mark

موضوعات

بایگانی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

دانشجویان تجمع کننده: از اینکه فهمیده اید دوره کدخدامنشی تمام شده، خوشحالیم

پاسخ دانشجویان حامی قیام محرومین انگلیس به نامه کاردار لندن در تهران
+ تقدیم یك جلد عهدنامه مالك‌اشتر

هسته مركزی دانشجویان ایرانی حامی محرومین انگلیس و تجمع‌كنندگان مقابل سفارت این كشور با انتشار نامه‌ای خطاب به جین‌ماریوت، كاردار سفارت انگلیس كه نسخه‌ای از آن را در اختیار خبرگزری فارس قرار داده و خواستار آن شده‌اند تا از این طریق به دست وی برسد، پاسخ نامه او را منتشر كردند.

دانشجویان حامی خیزش‌های محرومین انگلیس در نامه خود خطاب به ماریوت عنوان داشته‌اند كه: برای آشنایی بیشترتان با محتواهای عمیق و كاربردی تعریف انسان در دین مبین اسلام و ارج نهادن به كرامت نوع بشر برای یك زندگی مسالمت آمیز و برابر در كنار یكدیگر و تعریف همه جانبه حقوق و ابعاد شخصیتی وی به رسم میهمان نوازی ایرانی‌ها یك جلد عهد‌نامه مالك اشتر "نامه 53 نهج البلاغه یادگار امام علی (علیه السلام)" را به همراه یك سری عكس از فجایعی كه بمب‌های فسفری برای كودكان در عراق و افغانستان آفریده است بعنوان ضمیمه‌نامه خدمتتان تقدیم می‌گردد.

به گزارش فارس، متن كامل نامه دانشجویان به شرح زیر است:

به سركار خانم جین ماریوت
كاردار محترم سفارت انگلیس در تهران
از طریق سید نظام‌الدین موسوی، خبرگزاری فارس

پاسخ نامه شما را كه در رسانه‌های خبری منتشر شده بود خواندیم و بسیار مسرور شدیم از اینكه حضرتعالی نیز این مهم را دریافته‌اید كه دوران استعمار و كدخدا منشی در دنیا به آخر خط رسیده و دیگر زمان آنكه یك شخص یا یك خانواده سلطنتی بخواهد برای ملت خود یا برای ملت‌هایی در هزاران مایل دورتر از خود تصمیم بگیرد و سرنوشت تعیین كند، گذشته و وقت آن است كه دولت‌ها خارج از ساز و كارهای رسمی و بدون واسطه با ملت‌ها به گفت‌وگو بنشینند و نسبت به عملكرد و سیاست‌هایشان پاسخگو باشند.

بدون شك این اتفاق در صحنه بین‌الملل و پاسخ‌گویی دولت‌ها به ملت‌های دیگر گام بسیار مثبتی است در به رسمیت شناختن حقوق ملت‌های مستضعف و محروم و به زنجیر كشیده شده به خصوص در مورد دولت متبوع حضرتعالی كه سؤالات بسیاری از سابقه دیرینه‌تان از دوران استعمار و قتل و غارت و چپاول ملت‌ها یا لشكر كشی به اقصی نقاط دنیا وجود دارد و داغی كه هنوز بر پیشانی ملت‌های مظلوم دنیا از آن سوی آسیا از هند گرفته تا خاور میانه و حوزه خلیج فارس و شمال و جنوب آفریقا و حتی بسیاری از كشورهای قاره آمریكا و خود اروپا خودنمایی می‌كند. علاوه بر آن بغض‌های فروخورده در گلوی تاریخ ملت‌هایی كه هیچ‌گاه دخالت‌های رسمی و غیر رسمی گردن كشان و زورگویان در كشورهایشان از طراحی‌های كودتاها و بردن و آوردن حكومت‌ها تا حمله‌ها و لشكر كشی‌ها و قراردادهای تحمیلی و هزاران مسئله این‌چنینی را فراموش نخواهند كرد.

اگر چه در عرصه بین‌الملل باید پرسید مثلاً آیا ملتی همچون ملت فلسطین حق دارند بپرسند آقای بالفور، وزیر خارجه وقت بریتانیا، به چه حقی سرزمین فلسطین را به عده‌ای صهیونیست بخشید؟ یا آیا آوارگان فلسطینی حق دارند بپرسند چرا در سال‌های آغاز اشغال فلسطین، جنایات گروهك‌های تروریستی صهیونیستی همچون هاگانا، با حمایت دولت انگلیس انجام می‌شد؟ آیا مردمی كه بیش از 63 سال است تحت حمله نظامی، ترور، شكنجه، غارت، تحقیر و محاصره، توسط بزرگترین دولت تروریستی قرار دارند، حق ندارند بپرسند كه چرا انگلستان از رژیم جنایتكار صهیونیستی دفاع تمام عیار می‌كند؟ آیا مردم هند حق ندارند نسبت به غارت ثروت‌های مادی و معنوی آن دیار توسط دولت انگلستان معترض و طلبكار باشند؟ آیا مردم عراق حق ندارند نسبت به سركوب قیام‌های آنها در دهه 20 و30 میلادی توسط بریتانیا سؤال بپرسند؟ آیا حق ندارند از خسارت‌های جانی، مالی و انسانی به این كشور پس از اشغال در سال 2003 میلادی شكایت كنند؟ آیا مردم عراق و افغانستان حق ندارند از هزاران مورد قتل غیرنظامیان، شكنجه، بازداشت، غارت ثروت‌های ملی، حمایت از تروریست‌ها و ... توسط ارتش بریتانیا، پرسش كنند؟ آیا حق ندارند نسبت به استفاده از سلاح‌های نامتعارف و آثار ناشی از آن، معترض باشند؟

ولی پیش از آن سؤالات لازم می‌دانیم با كاردار محترم سفارت‌خانه یكی از پیشگامان عصر استعمار و از جدی‌ترین مدعیان كنونی دموكراسی و حقوق ملت‌ها از لزوم پاسخ‌گویی دولت‌ها نسبت به اعتراضات ملت‌های خودشان سخن بگوییم و از شما كه به گفته خودتان به حق اعتراض ارج می‌نهید بپرسیم آیا دولت‌ها نباید حق اعتراض به سیاست‌های غلط و عملكردهای نامناسب را برای ملت خود و مردم كشورهای همسو با منافع خود نیز به رسمیت بشناسند؟ آیا ملت‌های اروپایی كه اكنون به خاطر دنباله روی دولت‌هایشان از سیاست‌های آمریكا در بدترین شرایط اجتماعی و اقتصادی به سر می‌برند نباید بپرسند دارند تاوان چه چیزی را می‌دهند؟ آیا نباید بدانند به جای حل مشكلات داخلی چرا باید دولت‌هایشان هزینه لشكر كشی ابر قدرت‌ها به كشورهایی مثل عراق و افغانستان برای تأمین منافع سرمایه داران و شركت‌های بزرگ چند ملیتی و در اختیار گذاشتن نیرو برای آنها را فراهم كنند؟ آیا نباید بدانند اكنون در اوج بحران‌های اقتصادی و در شرایطی كه روزانه هزاران نفر از كار بیكار می‌شوند و شرایط روز به روز وخیم‌تر می‌شود تا جایی كه دولت‌های اروپایی مردمانشان را توصیه به تن دادن به طرح‌های ریاضت اقتصادی می‌كنند چرا باید بازهم شاهد تأمین هزینه یك لشكركشی دیگر این بار به لیبی و كشتار بسیاری از مردم بیگناه و انقلابیون آن دیار به بهانه مقابله با هم‌پیمان سابق و دیكتاتور دست نشانده آنجا باشند؟ آیا فقط راهپیمایی‌های نمایشی برای كسب وجهه احترام به دموكراسی است كه در برخی كشورها مشكل ندارد و تا كار به اعتراض به سیاست‌های كلان و تبعیض‌های نژادی و محرومیت‌های بخش عمده‌ای از قشر مستضعف جامعه برسد باید به سرعت نقاب طرفداری از دموكراسی را كنار گذاشت و با بدترین شكل ممكن با معترضین برخورد كرد؟ آیا طبقات محروم ملت‌ها حق دارند بپرسند با پایان گرفتن ظاهری دوران قرون وسطی در قرن 21چرا باید شاهد برپایی مراسم ازدواج‌هایی باشند كه با حمایت و پشتیبانی رسمی مادی و رسانه‌ای حكومت حتی بی پرده‌تر از قرون وسطی به خاطر روابط خویشاوندی و نسبی با اشخاصی چون ملكه در اوج فشارهای اقتصادی و طرح‌های ریاضتی ناشی از سیاست‌های غلط آمریكا آن همه هزینه‌های گزاف برگرده مستضعفین و محرومین جامعه تحمیل می‌كنند؟

سركار خانم جین ماریوت
حال اگر این چنین سؤال‌هایی برای طبقات مستضعف در منطقه خاورمیانه رخ بدهد عادلانه است كه صاحبان رسانه و كدخدایان نظام بین‌الملل با اندكی تأخیر و جدی شدن خواسته‌های مردم نامش را اعتراض بگذارند و همین اعتراضات در انگلیس و برخی كشورهای اروپایی و كشورهای همسو با منافع آنها از جمله بحرین و عربستان با پیچیده‌ترین ابزارهای رسانه‌ای مدرن، مردم را سانسور، تحقیر و سركوب كنند و آنها را اراذل و اوباش بنامند؟ تا جایی كه دولت انگلیس رسماً مردم محروم معترض جامعه خویش را تهدید كند و با صراحت تمام نه تنها با پلیس و حضور ارتش و سگ‌های وحشی به استقبال معترضین برود بلكه از فراخواندن فرماندهان پلیس‌های آمریكایی نیز برای سركوب نارضایتی‌های مردم كشور خویش ابایی نداشته باشد و تلاش كند تا با برپایی دادگاه‌ها و محاكمات چند روزی صدای اعتراض به عجز توان لیبرال دموكراسی در اداره جوامع را به خاموشی بسپرد.

البته جناب كاردار محترم، خوب می‌دانند چالشی كه نظام لیبرال دموكراسی با آن دست به گریبان است امروز دیگر محصور در انگلیس و لندن و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن در خلیج فارس نمانده و طوفان اعتراضات تمامی كشورهای اروپایی از شرق تا غرب و از شمال به جنوب از یونان تا اسپانیا و پرتغال و بسیاری از دیگر كشورها را نیز در نور دیده است. در آن سو حتی در ایالات متحده آمریكا نیز صدای اعتراض در تگزاس و تنیسی و ویسكانسین رفته رفته بالا گرفته و همگان با قطع امید از ساختارهای حزبی دوگانه و بازی دادن‌های چند ساله، مردم منتظر نسخه‌ای جایگزین برای حل تمامی مشكلات و آلام بشری است.

اگر چه اكنون پس از دوران استعمار حتی در میان استعمارگرترین كشورها نیز كمتر دولتی هست كه داعیه دموكراسی و دفاع از حقوق بشر را نداشته باشد ولی حرف‌ها و دغدغه‌هایتان در مورد حقوق بشر و حق اعتراض هم بسیار جالب بود و هم بسیار خواندنی و البته قدری هم قابل تأمل. به خصوص با مشاهده آنچه اكنون در فضای داخلی كشورتان جاری است.

قطعاً شما می‌دانید دعوت به رعایت حقوق بشر در برابر مدعیان حقوق بشر صرفاً دعوت به پایبندی به عهدنامه‌ای است كه خود در آن بشر و حقوقش را تعریف كرده و دیگران را ملتزم به رعایت آن دانسته‌اید. تلاشی است برای اثبات ناكارآمدی متن واحدی كه باتعریف ناقص از بشر و مخالف فطرت انسان به راحتی دست آویزی قرار گرفت برای محكوم كردن تمام كشورهای مخالف منافع مدعیان حقوق بشر و همیشه بهترین بهانه است برای حمله و لشكر كشی و به خاك و خون كشیدن هزاران فرد از افراد بشر. و گرنه حتما می‌دانید تعریفی كه از بشر تك بعدی در منشور حقوق بشر ارائه شده در قیاس با متون دینی مسلمانان و جایگاه كرامت انسان و تعریف عمیق بشر و نیازها و حقوق وی در قرآن صرفا قطره‌ای است در برابر دریا كه امید است بعدا فضایی فراهم شود كه شما و افكار عمومی دنیا از سیطره مافیای رسانه‌های غول پیكر خارج شده و جرعه‌ای از معارف عمیق این آیین حیات بخش را بچشید.

فقط كافی است سری به معارف دین مبین اسلام و سفارش‌ها و توصیه‌های اكید در یك مورد مثلاً حقوق حیوانات بزنید تا به عمق ژرف این مكتب آزادی‌بخش نسبت به موجودات و بندگان خداوند پی برده و به ضعف و حقارت منشور حقوق بشر و تعریف نادرست از انسان و ابعاد وجودی آن پی ببرید و آن وقت قطعاً اگر به وجدان حقیقت‌طلب خویش رجوع كنید بیش از پیش به علل ناكارآمدی حقوق بشر رایج برای احقاق حقوق انسان و ناسازگاری آن با فطرت آدمی پی خواهید برد.

البته بدون شك قربانیان جنگ‌افروزی و جنگ‌طلبی ابر قدرت‌ها، از جنگ‌های جهانی گرفته تا قربانیان صبرا و شتیلا، قربانیان فاجعه قانا، قربانیان كشتار مسلمانان توسط صرب‌ها، قربانیان بمب‌های شیمیایی و فسفری در اقصی نقاط دنیا، بازماندگان معلولی كه پس از نسل‌ها همچنان با اختلالات جسمی و روحی به وجود می‌آیند، قربانیان هواپیمای مسافربری ایران، قربانیان فجایع عراق و افغانستان، قربانیان بمباران‌های هواپیماهای بدون سرنشین در پاكستان، آوارگان فلسطینی، انسان‌های محصور شده در نوار غزه و هزاران تن از مادران و كودكانی كه در هرجای دنیا هر روزه توسط توپ و تانك و موشكی كه شما و همپیمانانتان برای ترویج صلح و دموكراسی برایشان هدیه می‌برید از یكدیگر جدا می‌شوند و در عزای هم می‌نشینند معنای این ناكارآمدی و استفاده ابزاری از حقوق بشر را بیش از دیگران با گوشت و پوست و خون خویش لمس می‌كنند.

كاردار محترم سفارت انگلیس در تهران

در اغلب فجایعی كه در قرون اخیر برای مردم دنیا رخ داده حامیان كنونی حقوق بشر و قدرت‌های بین المللی همچون كشور متبوع حضرتعالی یا نقش محوری را ایفا می‌كرده‌اند یا حمایت پشت پرده داشته‌اند یا سكوت تأییدآمزشان ضمیمه اقدامات قدرت‌های دیگر شده است كه اگر بنا به نوشتن باشد حتماً شما كه از تاریخ اقدامات اسلاف و دولت كنونی‌تان آگاه‌ترید می‌دانید امكان نوشتن آن قطعاً در یك نامه با چندین پاسخ وجود نخواهد داشت و برخوردهای اخیر مدعیانی چون شما چند ماه پیش با دانشجویان معترض و این بار با مردمان محرومی كه اراذل و اوباش خواندیدشان تنها گوشه‌ای است از آن نقابی كه بارها در طول سالیان متمادی از صورت مدعیان حقوق بشر و دموكراسی در جهان كنار رفته است.

به وجود آمدن این روحیه گفت‌وگوی مستقیم و به این نتیجه رسیدن كه باید كرنش در برابر ملت‌های آزادیخواه را كنار گذاشت و در برابرشان پاسخ‌گو بود، خود بركتی است كه از ایستادگی ملت‌های مستضعف حاصل شده و شما حتماً در میان دیگر سفرای كشور انگلستان به خود می‌بالید كه نماینده دولت انگلستان در نقطه‌ای از دنیا هستید كه پیشگام آزادیخواهی و عدالت طلبی از سی و چند سال پیش بوده و هنوز پس از سال‌ها مشغول دست و پنجه نرم كردن با مدعیان دموكراسی و حقوق مردم است و دارد با تحریم‌های گسترده و تحمیل جنگ‌های هشت ساله و ترور نخبگان و سیاستمداران و دانشمندان علمی و ایجاد توطئه‌های داخلی و خارجی تاوان تلاش برای دست‌یابی به آزادی و عدالت را می‌دهد تا به ملت‌های محروم دنیا ثابت كند، می‌شود علی‌رغم تمامی فشارها و هجوم امكانات مادی و معنوی دنیای استكبار در برابر زورگویان و قلدر مآبان ایستاد و راه آزادی و پیشرفت و استقلال را بر محرومین آموخت و كمر خم نكرد.

دانشجویان انقلابی ایران همانگونه كه در دعوتنامه اول برای پاسخ‌گویی و حضورتان در مراسم تجمع اعتراض آمیز مقابل سفارتخانه نوشته‌اند كماكان معتقدند دیدار شما و نمایندگان كشورتان با فرزندان امام خمینی(ره) پیشگام آزادیخواهی و رهبر مستضعفین جهان در آستانه این تحولات تاریخی و به بحث گذاشتن هزاران سؤال موجود در سیاست‌های غلط شما و هم‌پیمانانتان بیش از همه موجب خیرات و بركات فراوان برای دولت انگلیس در جهت تحلیل بهتر قضایای منطقه و آشنایی با روح موج جدید آزادیخواهی و عدالت‌طلبی است كه در سراسر دنیا بوجود آمده است و امیدواریم هیچ‌گاه فراوان سؤالاتی كه در این نامه تنها به گوشه‌ای از آنها اشاره شد، بی پاسخ نماند.

در پایان برای آشنایی بیشترتان با محتواهای عمیق و كاربردی تعریف انسان در دین مبین اسلام و ارج نهادن به كرامت نوع بشر برای یك زندگی مسالمت آمیز و برابر در كنار یكدیگر و تعریف همه جانبه حقوق و ابعاد شخصیتی وی به رسم میهمان نوازی ایرانی‌ها یك جلد عهد‌نامه مالك اشتر "نامه 53 نهج البلاغه یادگار امام علی (علیه السلام)" را به همراه یك سری عكس از فجایعی كه بمب‌های فسفری برای كودكان در عراق و افغانستان آفریده است بعنوان ضمیمه‌نامه خدمتتان تقدیم می‌گردد.

اشتیاقتان برای ملاقات با فرندان انقلابی امام روح ا...(ره) ستودنی است
با تقدیم احترامات فائقه
هسته مركزی تجمع مقابل سفارت بریتانیا در تهران در حمایت از مستضعفین
26/05/1390

به گزارش فارس، چند روز پیش جین ماریوت كاردار سفارت انگلیس با انتشار نامه‌ای خطاب به دانشجویان مطالبی را در واكنش به درخواست آنان مبنی بر دعوت از وی برای حضور در تجمع دانشجویان مقابل سفارت این كشور ارائه كرده بود.

درباره وبلاگ

در نیمه مرداد 90 پلیس انگلیس در اقدامی وحشیانه و نژادپرستانه یک سیاه پوست به نام مارک داگان را به قتل رساند. و این بهانه ای شد برای فوران آتش خشم محرومین انگلیسی...

جستجو

لینکدونی

آخرین مطالب

نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic