درباره اعتراضات در انگلیس
we are all Mark

موضوعات

بایگانی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

16 ماه زندان به‌خاطر برداشتن یك بستنی در جریان اعتراضات انگلیس!

به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی‌میل، عدالت انگلیسی در برخورد با معترضین قیام محرومین انگلیس در حال به رخ كشیدن خود است!

در یكی از احكام صادر شده، یكی از معترضین كه متهم بود در جریان اعتراضات و درگیری یك بستنی از یك مغازه دزدیده و حتی آن را نخورده بلكه آن را به یك عابر داده است، به ۱۶ ماه زندان محكوم شد!

دیلی‌میل كه خود از روزنامه‌هایی است كه در دوران ناآرامی‌های لندن به شدت از معترضین انتقاد می‌كرد، این حكم را نشانه آن دانسته است كه دستگاه قضایی انگلیس در برخورد با معترضین از مدار عدالت خارج شده و دست به صدور احكامی می‌زند كه هیچ تناسبی با موضوع جرم مورد ادعا ندارند.

در موردی دیگر كه مورد اشاره این روزنامه انگلیسی واقع شده است، یك جوان انگلیسی دیگر به نام "كالوم مارلی" كه تنها ۲۰ سال داشته و اهل منچستر است، تنها به خاطر ورود به یك مغازه غارت شده و بدون این كه هیچ چیزی از آن مغازه برداشته باشد به ۱۶ ماه زندان محكوم شده است. از آنجا كه ورود به مغازه جرم محسوب نمی‌شود، این حكم صراحتا بدان معناست كه مارلوم به خاطر شركت در اعتراضات به ۱۶ ماه زندان محكوم شده است.

بر اساس این گزارش، آمارها بیان‌گر آن هستند كه متهمین قیام محرومین انگلیس احكامی دریافت می‌كنند كه نسبت به احكام متهمین به جرایم مشابه كه از معترضین نبوده‌اند، ۴۰ درصد طولانی‌تر است.

اما مضحك‌ترین بخش از گزارش ارائه شده در خصوص عدالت انگلیسی مجازات یك مرد مست است كه از سر مستی و بدون اینكه بداند در ناآرامی‌ها مشاركت كرده است. این فرد از سوی دادگاهی در بریتانیا به دو سال حبس محكوم شده در حالی كه اصلا نمی‌دانسته در چه كاری مشاركت كرده است؟!

در یك مورد دیگر یك فوتبالیست آماتور كه جرمش شكستن شیشه یك مغازه با یك میله آهنی بود به ۳۲ ماه زندان محكوم شد.

این نمونه‌ها از احكام صادر شده در بریتانیا نشان می‌دهد كه دستگاه قضایی این كشور تصمیم دارد با به كار بستن حداكثر خشونت علیه متهمین اعتراضات انگلیس، مردم را از ورود به اعتراضات مشابه در آینده منع كند.

گفتنی است در جریان اعرتضات محرومین انگلیس بیش از ۱۰۰۰ تن بازداشت شده و ۴ تن از معترضین جان خود را از دست دادند. این اعتراضات در پی قتل مشكوك یك جوان سیاهپوست توسط پلیس لندن آغاز و به سرعت به دیگر شهرهای بریتانیا تسری یافت.

درباره وبلاگ

در نیمه مرداد 90 پلیس انگلیس در اقدامی وحشیانه و نژادپرستانه یک سیاه پوست به نام مارک داگان را به قتل رساند. و این بهانه ای شد برای فوران آتش خشم محرومین انگلیسی...

جستجو

لینکدونی

آخرین مطالب

نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات